Apelacijsko vijeće donijelo presudu u predmetu Ranko Vuković i drugi

29.09.2008, 14:34
Dana, 26. rujna 2008. godine Sud BiH otpremio je presudu Apelacijskoga vijeća Odjela I za ratne zločine Suda BiH, u predmetu Ranko Vuković i drugi, kojom se žalba branitelja optuženika Ranka i Rajka Vukovića uvažava i prvostupanjska presuda Suda BiH ukida u osuđujućem dijelu, te se u tome dijelu određuje održavanje rasprave pred ovim vijećem, dok se žalba Tužiteljstva BiH odbija kao neutemeljena, te se prvostupanjska presuda Suda BiH potvrđuje u oslobađajućem dijelu.

Presudom Suda BiH 4. veljače 2008.godine, optuženici Ranko i Rajko Vuković su oglašeni krivim da su radnjama opisanim u izrjeku navedene presude počinili kazneno djelo zločin protiv čovječnosti iz članka 172.stavak 1.  točka h) u svezi točke a)  KZ BiH (točka 1. izrjeka), u svezi s člankom 29. KZ BiH, a sve u svezi  sa člankom 180. stavak 1. KZ BiH.

 

Za navedeno kazneno djelo prvostupanjski sud je optuženike osudio na kaznu zatvora u trajanju od po dvanaest (12) godina, a temeljem članka 56. KZ BiH u izrečenu kaznu uračunato im je vrijeme provedeno u pritvoru, i to optuženiku  Ranku Vukoviću počev od 18. rujna 2007. godine, pa nadalje, a optuženiku Rajku  Vukoviću počev od 12. srpnja 2007 godine  do  19. rujna 2007 godine, kao i vrijeme počev od 26. rujna 2007 godine, pa nadalje.

 

Istom presudom optuženik Ranko Vuković je oslobođen optužbe da je na način opisan točkom 2. izrjeka presude počinio kazneno djelo zločin protiv čovječnosti iz članka 172. stavak 1. točka h) u svezi s točkom g)  KZ BiH, a sve u svezi sa člankom 180. stavak 1. KZ BiH.

 

Drugostupanjska presuda